Pożar samochodu na DK 12 i wezwanie do pomocy medycznej!

Dzisiaj (23.05) nasza jednostka została zadysponowana do dwóch zdarzeń wymagających interwencji. Tuż po godzinie 15.00 gasiliśmy samochód osobowy na krajowej 12 w Przygłowie. Natomiast około godziny 18.00 zostaliśmy wezwani do osoby wymagającej pomocy medycznej.

Fot. Archiwum OSP Przygłów

Do pierwszego zdarzenia doszło w Przygłowie tuż po godzinie 15.00 na krajowej 12. Zapalił się samochód osobowy w trakcie jazdy.

Autem podróżował sam kierowca, który jak tylko zauważył dym wydobywający się spod maski samochodu, zatrzymał pojazd i wezwał służby ratunkowe. Na szczęście właścicielowi pojazdu pomogli inni kierowcy, którzy przy pomocy gaśnic znacząco ugasili pożar. Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia dogasili komorę silnika i skontrolowali temperaturę kamerą termowizyjną.

Do drugiego zdarzenia nasza jednostka została wezwana około godziny 18.00 do miejscowości Barkowice Mokre. Jedna z osób przebywających na ośrodku „Cypel” wymagała pomocy medycznej.

Mężczyzna w średnim wieku źle się poczuł i stracił przytomność. Świadkowie zdarzenia wezwali służby ratunkowe. Aby jak najszybciej pomóc mężczyźnie dyspozytor zadysponował straż pożarną, policję oraz zespół ratownictwa medycznego. Po badaniu lekarskim nie stwierdzono zagrożenia życia.

Usługi hydrauliczne Piotrków Trybunalski. KOLTERM INSTALACJE
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
5 miesięcy temu

Uważam Was za jedną z najlepszych jednostek w powiecie! Choć sam należę do innej to brakuje mi w niej takich działań jakie są u Was! Widać że dysponowani jesteście do różnorodnych zdarzeń. Fajnie że się rozwijacie!