Strażacy usunęli zagrażające drzewa i gałęzie

W poniedziałek, 30 września na terenie powiatu piotrkowskiego wystąpiły silne wiatry powodujące wiele interwencji straży pożarnej. Skutki usuwane były jeszcze przez kilka dni, a w działaniach intensywnie pracowali strażacy oraz pracownicy zakładu energetycznego.

Najbardziej wiało w głębi kraju i na południu kraju, gdzie porywy sięgały 100 km/h. W Gnieźnie zanotowano 105.1 km/h, w Nowym Sączu 101.5 km/h, a w Sulejowie 91.1 km/h.

Strażacy musieli interweniować do wielu połamanych gałęzi i drzew oraz uszkodzonych linii energetycznych. W Polsce zanotowano ponad 6000 interwencji z powodu przechodzenia porywistych wiatrów, natomiast w powiecie piotrkowskim niemal 80.

Nasi strażacy do kolejnych zdarzeń zostali zadysponowani 3, 4 i 5 października. W Poniatowie do usunięcia zwisających gałęzi, a we Włodzimierzowie do kolejnych dwóch zagrożeń.

Na ulicy Energetycznej drzewo pochyliło się nad budynkiem mieszkalnym. Przygłowscy strażacy po przyjeździe na miejsce wezwali podnośnik koszowy i przycięli drzewo do bezpiecznej wysokości.

Następnie zostali wezwani na ulicę Słoneczną, gdzie usunęli złamane konary zwisające nad drogą.

Usługi hydrauliczne Piotrków Trybunalski. KOLTERM INSTALACJE

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o